0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Ostatni tydzień, to tydzień nieprzespanych nocy, wielkich przemyśleń, zarąbistych myśli układanych w głowie- problem pojawiał się, gdy chciałam je spisać. Wiedziałam, że była to wyrafinowana gra słów, bo przecież tylko takie rozmowy prowadzimy nocą. Są to te najbardziej szczere, wyzbyte fałszu… nawet jeżeli chodzi o rozmowę z samym sobą. Nocą przestajemy się bać codzienności.. Ośmieszenia? Nocą zaczynamy bać się innych rzeczy, dlatego bycie szczerymi o tej porze przychodzi nam najłatwiej i najczęściej. Być może łudzimy się, że mrok nocy nas w jakiś sposób zakryje. Zamaskuje zaczerwienione policzki, zniweluje  niezręczną ciszę, bo przecież ciszy tak łatwo zniknąć w spokoju, który niesie z sobą noc.
Dlaczego tylko rano jest nam ciężko spamiętać myśli, albo przyznać się głośno do tego, co wyznajemy nocą….
Może to ciąg dalszy próby na jaką wystawia nas życie, a może to ten strach przed wyjściem z mroku, przed zrzuceniem maski, bo łatwiej udawać, łatwiej rozbić maskę, niż sklejać później kawałki duszy. Łatwiej siedzieć przed monitorem, niż spojrzeć komuś w twarz, bo a nóż coś poczujemy, pozwolimy sobie na chwile słabości, otworzymy się bardziej, a później może nie być łatwego wyjścia. Bo mimo wszystko lubimy się przywiązywać, lubimy mieć coś stałego w życiu. Lubimy jak pewne elementy naszego życia pozostają tam, gdzie były dzień, tydzień, czy rok temu. Każdy lubi mieć do czego wracać, czy to do domu, czy do osoby.  Dlatego lubimy też wracać do szczęśliwych wspomnień, bo to też jakby stała życia, coś czego nikt nam nie odbierze.

Nie ma się co oszukiwać życie to nie jest Kraina Czarów, w której spełnia się to, czego chcemy, to, że coś lubimy nie zawsze oznacza, że to w zasięgu naszych rąk… pewnie dlatego w nocy łatwiej jest nam odważyć się na prawdę. Nocą granica miedzy tym co mamy, a tym co chcemy delikatnie się rozmazuje, zanika w niedomówieniu mroku. Nocą boimy się mniej, nie staramy się tak bardzo, dlatego jesteśmy bardziej naturalni, ściągamy maski, za dnia nie jest to takie łatwe…